IMG_7188.jpg

Wydarzenia - Polska Szkoła przy PMK

Jasełka 2019 w Lozannie

Sporo się działo w naszej Polskiej Szkole w Lozannie. W niedzielę 27.01.2019 dzieci zaprezentowały jasełka ludowe pt. "Hej kolęda, kolęda.” Nasi młodzi aktorzy dali z siebie wszystko. Dzieci ze starszej grupy wesoło pląsały wokół zestresowanego Heroda. Trzej Królowie z darami  dostojnie zmierzali do stajenki. W tej wędrówce towarzyszyli im strudzeni pasterze i kolędnicy, energiczna gospodyni oraz dwie troskliwe kobiety.  Nad żłóbkiem pochylała się Maria z opiekuńczym Józefem. Natomiast dzieci z młodszej grupy przebrane za aniołki wesoło witały nadchodzących gości, śpiewając przy tym radośnie i głośno kolędy wraz z wszystkimi młodymi artystami.

Dzieciom z zapałem akompaniował ksiądz Karol. Barwne stroje, piękne dekoracje z jaśniejącą gwiazdą nad stajenką dopełniły  całości. Pani Renatka w roli konferansjera zapowiadała, wraz z kolędnikami, poszczególne sceny oraz składała życzenia widzom. Rodzice dzieci z Polskiej Szkoły  zadbali także o odpowiednie nagłośnienie, panie nauczycielki przygotowały cały spektakl i czuwały nad jego przebiegiem. Członkowie Rady Parafialnej wraz z rodzicami dzieci z naszej szkoły oraz parafianami przygotowali smaczny poczęstunek.

Mamy nadzieję, że „Nowy roczek 2019 będzie się nam dobrze darzył, tego wszystkim życzymy dzisiaj po kolędzie”.

Zapraszamy do naszej galerii.