IMG_7190.jpg

Wydarzenia - Polska Szkoła przy PMK

Przedstawienie teatralno-muzyczne

Naplotkowała sosna, że już zbliża się wiosna!

Pierwszy dzień wiosny? A może wagary? Ci wychowani w Polsce najbardziej pewnie wspominają to drugie.

W Szwajcarii trochę ciężko jednak wagarować, więc przedstawienie  zaprezentowane przez dzieci 24 marca zdecydowanie nawiązywało do nadejścia wiosny i  topienia Marzanny. W humorystyczny sposób opowiedziane zostało widzom pochodzenie tej sympatycznej skąd inąd tradycji.

Dzieci, ubrane w tradycyjne stroje polskie, recytując i śpiewając przywitały wiosnę a nawet utopiły Marzannę. I to 2 razy. Pierwszy oczywiście na niby w stworzonej na potrzeby inscenizacji “rzece”. Ale ten drugi już naprawdę! Po przedstawieniu kolorowy korowód ruszył w kierunku przepływającej niedaleko rzeki Saane. Nie obyło się bez zainteresowania okolicznych mieszkańców, którzy ze zdziwieniem przyglądali się dosyć licznej grupie dzieci i dorosłych, niosącej na czele dziwnie ubraną kukłę i podśpiewującej w czasie marszu.

Tradycji stało się zadość. Po dotarciu do rzeki Marzanna została podpalona i wrzucona w leniwy nurt. Półtora tygodnia później....spadł śnieg.

Zapraszamy do naszej galerii.