IMG_7271.jpg

Wydarzenia - Polska Szkoła przy PMK

Znów mamy wakacje!

Piknik na zakończenie roku szkolnego to już tradycja Polskiej Szkoły w Marly. W tym roku odbył się on w wyjątkowo przyjemnych dla oka okolicznościach przyrody, a mianowicie w okolicach Lac Noir, czyli „Jeziora Czarnego”. Nieco na uboczu znajduje się świetnie wyposażone miejsce piknikowe: stoły, ławki, grill,  składzik drewna. Czegóż chcieć więcej, gdy tuż obok są także atrakcje w postaci chatki czarownic, strumyka zachęcającego dzieci do popluskania się, czy też wodospadu, od którego czuć przyjemnie chłodzącą w upalny dzień bryzę. W tak sympatycznym miejscu i przy sprzyjającej pogodzie piknik musiał się udać! Dzieci moczyły nogi w strumyku, podczas gdy dorośli pilnowali aby kiełbaski były odpowiednio przypieczone. Ciężko było się rozstać i piknik przeciągnął się do późnych godzin wieczornych. Wszyscy rozjechali się do domów aby zaraz następnego dnia spotkać się po raz ostatni przed wakacyjną przerwą. Spotkanie to oczywiście było obowiązkowym punktem rozkładu zajęć – rozdaniem dyplomów oraz książek dla naszych dzielnych uczniów.

Było to też dla niektórych ostatnie spotkanie z naszym katechetą – księdzem Łukaszem, który już we wrześniu rozpoczyna pracę w Polsce. Z tego miejsca chcemy mu raz jeszcze podziękować za dwa lata, które poświęcił dzieciom i rodzicom Polskiej Szkoły w Marly. Mamy nadzieję, że odwiedzi nas przy najbliższej nadarzającej się okazji.

Żegnając rok szkolny 2018/2019 już zapraszamy na zajęcia po wakacjach! Do zobaczenia wkrótce!

Zdjęcia w naszej galerii.